Mi az élet igazi értelme?

Azt sulykolják belénk, hogy legyünk különlegesek bármit is csinálunk, legyünk a legjobbak és mindig adjuk meg azt az embereknek amire vágynak. Mindig azt mutassuk, amit látni akarnak belőlünk, és mindig hagyni, hogy „kicsavarjanak”. Utána már senki se leszel a szemükbe. Mert elfáradtál, és már megváltoztál. Én csak kérdezem, megéri ez? Megéri mindenkit szolgálni? Mi annyira fontos, hogy ezt eltűrjük? A pénz? A hatalom? A dicséretek? Az, ha tudják kik vagyunk? Ha uralkodhatunk? Miért ez tesz boldoggá sokunkat? Akkor beszéljünk most erről.

olvass tovább

A nagy Ő. De tudja-e valaki egyáltalán, hogy mit jelent ez?

Az emberek sokszor a nagy Ő-re várnak, a nagy Ő-t keresik. De egyáltalán tudja valaki, hogy mit jelent ez? Mit akarunk egyáltalán tőle? Milyennek képzeljük el? Miért akarunk tökéletes embert, vagy a hasonmásunk magunk mellé, mikor mi sem vagyunk tévedhetetlenek és nem is aranyból készítettek egyikünket sem. Miért van ekkora elvárásunk a szerelemmel szemben? Nem lenne jobb, ha valaki egyszerűen csak szeretne és azt úgy tenné, hogy te meg is tudd őt ebben erősíteni?

olvass tovább

A szeretetnek nincsenek határai, de a kapcsolatoknak igen

A szeretetnek nincs határa, de ha egy jól működő kapcsolatban akarsz és tervezel hosszútávon élni, igenis fel kell húzni, KÖZÖSEN a falainkat. Azért nehéz ez, mert ez csak akkor működik, ha igazi intimitás van jelen, őszinte kommunikáció, képesség ahhoz (vagy legalább hajlandóság), hogy beleképzeljük magunkat egymás érzéseibe.

olvass tovább

Fertőzőek vagyunk egymásra lelkileg?

A maszkolós korszak elgondolkodtatott, hogy milyenek is vagyunk néha, hogy milyen „betegségeket” hordozunk és adunk át másoknak. Tényleg hasznos lenne néha befogni a szánkat, mert a szavainkkal több ember életét tettük már tönkre. Szülők a gyerekek szárnyait, szavakkal törték le.

olvass tovább

„Az aki szép, az reggel is szép” - ahogy Charlie bácsi mondta

Sajnos a mai világban egyre népszerűbb lett a szépséget félreértelmezni. A valódiságát elkezdtük műdolgokkal elkenni, eltakarni. Tehát valójában a szépséget is feláldoztunk a hazugság oltárán. Pedig mindenben ott lakozik a szépség, csak ahogy Antoine de Saint-Exupéry (a Kis Hercegben) is mondta: „Ami igazán lényeges, az a szemnek láthatatlan.”

olvass tovább

Lehet valamit fogadalomból komolyan venni?

Egyértelműen rávágnám erre, hogy nem. Persze az megint csak felelőtlen kijelentés lenne tőlem. Nos, én azt látom, hogy fogadalmakat teszünk mindennek és mindenhol, de valahogy ezek a folyamatok megszakadnak és nem kerülnek felszínre az eredmények, amiket vártunk volna tőlük.

olvass tovább